Cannelloni van rund met venkel en groen asperges
- Geplaatst op
- Door Chef Rogier
- Geplaatst in Direct garen, hoofdgerecht, Hot & fast, indirect garen, rund
- 0

Een heerlijk cannelloni op de bbq, das 100% genieten. We bereiden deze Italiaanse klassieker met puur rundsgehakt, venkel en groene asperges. Let's go!
Cannelloni van runs met venkel en groen asperges
Ingrediënten voor 2 personen
Voor het vlees
Voor de saus
|
Voor de afwerking
|
Materiaal
|
Materiaal BBQ
|
Techniek
|
Bereiden van het vlees
Zorg ervoor dat je vet rundgehakt gebruikt, anders wordt het eindresultaat veel te droog. Als je dat niet kunt vinden, ga dan voor gemengd of varkensgehakt. Rooster de kruiden even op een open vuur in een droge pan, zodat alle aroma's goed vrijkomen. Vijzel ze fijn en meng ze door het gehakt. Breng het geheel op smaak met peper en zout en vul de cannelloni's met behulp van een spuitzak.
Saus maken
Breng je BBQ met een directe opstelling naar een temperatuur van 250°C. Hak je sjalot, chili, knoflook en venkelstelen fijn. Plaats de Dutch oven op de BBQ, laat deze even opwarmen en doe er dan wat olijfolie in. Stoof de groenten aan tot ze glazig zijn, zonder dat ze kleuren. Voeg dan het blik pelati toe en laat dit onder deksel ongeveer 20-30 minuten gaar koken. Als de saus gaar is, kun je deze fijn mixen en aan de kant plaatsen.
Let op: Roer regelmatig om verbranden te voorkomen.
Cannelloni's garen
Schik de cannelloni's naast elkaar in de skillet en overgiet ze met de tomatensaus en de Parmezaanse kaas. Maak je BBQ nu klaar voor een indirecte garing op 200°C en gaar de cannelloni 20 tot 30 minuten. 20 minuten zal voor een meer al dente resultaat zorgen, terwijl bij 30 minuten de cannelloni's goed gaar zullen zijn.
Afwerking
Maak je BBQ opnieuw klaar met een directe opstelling op 250°C met het gietijzeren rooster. Snijd de buitenste twee delen van de venkel af en verdeel deze in vier gelijke stukken. Kruid ze met peper, zout en olijfolie. Snijd de achterkanten van de asperges af en kruid ook deze met peper, zout en olijfolie. Grill de venkel en de asperges kort; 4 x 1 minuut op het gietijzeren rooster. In de tussentijd kun je de rest van de venkel zeer fijn snijden op de mandoline of snijmachine tot een salade. Breng deze op smaak met olijfolie, oregano, peper, zout en platte peterselie. Dresseer nu de salade over de cannelloni en werk verder af met de gegrilde venkel en asperges.
Laat het smaken!
Chef Rogier
Reacties
Wees de eerste om te reageren...